Navigasyonu geç!

Sicilya Turu - Şeker Bayramı

Seçmiş olduğunuz Ela Quality Resort, Belek - İskele Mevki oteline ilişkin bilgiler aşağıda listelenmiştir.

1.Gün: İstanbul-Catania "Şehir Turu"

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde Setur görevlisi ve rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Catania ‘ya hareket. Şehrin tarihi meydanında yer alan ve şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali, Catania’nın en sevimli caddesi olan Via Grociferi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerden bazıları, Catania’nın en güzel kiliselerinden biri olan San Giuliano, dini bir yerden çok saraya benzeyen Avrupa’nın en büyük manastırı Benedictine Manastırını görüyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Catania "Taormina&Savoca Turu"

Kahvaltıdan sonrası Taormina ve Savoca gezisi için hareket ediyoruz. Tiran ve İonia sahillerinin muhteşem manzarasını izledikten sonra yola devam ederek Taormina’ya varıyoruz. Körfeze hakim kayalıkların üzerinde konumlanmış, deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte olan ve İoania denizine terastan görür gibi bakan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkanları, restaurant ve kahve terasları, eski sarayları, şehri plaja bağlayan finüküleri ile Sicilya’nın İncisi Taormina’da yapacağımız gezide yolların kesiştiği nokta olan Catania Kapısı, 14. yüzyılda Gotik tarzda yapılmış olan antik manastır Badia Vecchia, 1400'lü yıllarda eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuş olan St. Nicola Kilisesi veya Duomo Katedrali, burada 1600 yılında yapılmış çeşme, denizin muhteşem manzarasının izlenebileceği 9 Nisan Meydanı, Saat Kulesi, merdivenlerle çıkılan San Giuseppe Kilisesi, Taormina’nın sembolü olan körfeze ve Etna yanardağına karşı konumlanmış Yunan-Roma Tiyatrosunu panoramik olarak görüyoruz.
Taormina turu sonrası oldukça şirin bir kasaba olan Savoca'ya hareket ediyoruz. Unutulmaz efsane film "The Godfather" serisinin bazı sahne çekimleri Bar Vitelli`de (Savoca) çekilmiştir. "The Godfather" filmi ile iyice ünlenen Bar Vitelli, İtalya`nın en meşhur bira markalarından Birra Moretti`ye de ilham kaynağı olmuş ve reklam çekimlerinde kullanılmıştır. Tüm bu güzellikleri panoramik olarak rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Tur bitimi Catania'da ki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Catania "Siracusa&Noto Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Siracusa`ya hareket. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Arşimet’in yaşadığı, Siracusa`da Erüsta Çeşmesi, Yunan Tiyatrosu ve Roma Tiyatrosu panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.
Tur sonrası Barok kent Noto`ya hareket ediyoruz. Tarihi çok eskilere dayanan kenti panoramik olarak rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Ardından Catania'da ki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Catania-İstanbul

Tam gün Catania'nın güzelliklerini keşfedebilmeniz için serbest zaman. Gezi bitiminde Catania havalimanina hareket ve İstanbul'a uçuş. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !